Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Do jakich pomieszczeń pasują drewniane żaluzje?
20.02.2023

Do jakich pomieszczeń pasują drewniane żaluzje?

Żaluzje drewniane obecnie przeżywają swój renesans. Coraz więcej osób wybiera je ze względu na elegancki wygląd i wygodę użytkowania. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, z jakimi pomieszczeniami najlepiej komponują się żaluzje drewniane.

Czym się charakteryzują drewniane żaluzje?

Żaluzje mają za zadanie przede wszystkim chronić pomieszczenie przed promieniami słońca i nagrzewaniem się, jednak warto zwrócić uwagę na ich rolę w tworzeniu wystroju. Drewno, z którego są wykonane żaluzje, jest surowcem powszechnie stosowanym do wykańczania wnętrz, dzięki czemu pasują one niemalże do każdego pomieszczenia. Zastosowanie naturalnego materiału sprawia, że żaluzje drewniane dają atmosferę przytulności, a możliwość całkowitego lub częściowego odsłonięcia lameli pozwala regulować ilość światła dziennego wpadającego z zewnątrz. Niewątpliwymi atutami żaluzji drewnianych są także solidność wykonania i łatwość montażu.

Do jakich aranżacji wybierać drewniane żaluzje?

Drewniane osłony okienne, dzięki bogatej kolorystyce, będą pasować do każdego stylu wnętrza. Poprzez odpowiedni dobór kolorów ścian i pozostałych dodatków mamy możliwość stworzenia niesamowitego wystroju zarówno w kuchni, jak i sypialni czy łazience.

Żaluzje drewniane bardzo dobrze komponują się ze stylem skandynawskim, w którym przeważają stonowane kolory i minimalizm. Dobrane w odpowiedniej kolorystyce dodadzą wnętrzu szyku i elegancji. W pomieszczeniach urządzonych w stylu boho drewniane żaluzje Kraków stanowią ciekawy dodatek. W połączeniu z bielą i szarością ścian oraz narzutami i poduszkami w różnych barwach i wzorach będą tworzyć harmonijną całość. Drewniane osłony okienne podkreślą także naturalność i prostotę pomieszczeń urządzonych w stylu rustykalnym, etnicznym czy orientalnym.