Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Jak odpowiednio obsadzić pergolę? Porady i wskazówki
20.04.2022

Jak odpowiednio obsadzić pergolę? Porady i wskazówki

Nadeszła wiosna, a więc czas zabrać się za różnego rodzaju prace ogrodowe. Po dokonaniu porządków warto przemyśleć tegoroczną aranżację przydomowej roślinności. Nie ulega wątpliwości, że obecnie ogromną popularnością cieszą się wszelkie pergole. Tworzą one bajkowy klimat i znacząco poprawiają walory estetyczne ogrodu.

Jakie rośliny wybrać na pergolę?

Zajmujemy się sprzedażą pergoli tarasowych w Krakowie, dzięki czemu zaobserwowaliśmy różnorodne pomysły aranżacyjne naszych klientów. Niektórzy z nich decydują się na subtelną, delikatną roślinność, która nie przysłania piękna konstrukcji. Inni zaś wybierają pokaźne gatunki roślin, które wiją się aż po sam szczyt pergoli.

Wśród najpopularniejszych gatunków roślin na pergole należy wymienić:

  • bluszcz pospolity i zimozielony,
  • wiciokrzew,
  • milin amerykański,
  • powojnik wielokwiatowy,
  • groszek pachnący.

Podpowiadamy, że należy zwrócić uwagę na konstrukcję pergoli. Do dużych instalacji najlepiej sprawdzą się rośliny gęste, o dużej ilości liści. Mniejsze pergole lepiej prezentują się w towarzystwie subtelnej roślinności.

W jaki sposób poprawnie obsadzić pergolę?

Gdy wybierzesz już roślinność, czas zabrać się do obsadzenia pergoli. Należy zaznaczyć, że nie jest to proces skomplikowany i poradzi sobie z nim niemal każdy. Kluczem do sukcesu okaże się umieszczenie sadzonki stosunkowo blisko konstrukcji pergoli. Pamiętaj, że równie dobrze możesz postawić u jej dołu gotową donicę.

Najważniejsze jest jednak ukierunkowanie pędów rośliny na pergolę. Jeżeli jest ona jeszcze zbyt niska, skorzystaj ze sznurków, dzięki którym skierujesz niewielkie gałązki w odpowiednią stronę. W ten sposób roślina zacznie obrastać konstrukcję, tworząc pożądany efekt.

Jeżeli chcesz umieścić w swoim ogrodzie efektowną pergolę, zapraszamy Cię do kontaktu. W naszej ofercie znajdziesz rozmaite modele, konstrukcje oraz wielkości czy style. Wspólnie ozdobimy Twoją przydomową przestrzeń!