Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Montaż rolet i żaluzji. Jak dobrać rozmiar?
13.04.2022

Montaż rolet i żaluzji. Jak dobrać rozmiar?

Osłona okienna to nieodłączny element wystroju wnętrza. Nie ulega wątpliwości, że tworzy ona wrażenie przytulności, a jednocześnie świetnie uzupełnia całą aranżację. Kluczem do sukcesu okaże się jednak jej odpowiednie dopasowanie. Czy wiesz, jaki rozmiar rolet lub żaluzji powinieneś wybrać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając rozmiar rolet lub żaluzji?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że wyróżniamy kilka rodzajów zarówno rolet, jak i żaluzji. Do pierwszego grona zaliczamy między innymi modele tekstylne lub rzymskie. Żaluzje można z kolei podzielić na drewniane lub tekstylne, ale także pionowe i poziome. Jak łatwo się domyślić, każdy rodzaj wspomnianych osłon okiennych będzie cechował się nieco innymi wymiarami i specyfikacją.

Niemniej istotna jest budowa okna, na którym ma znaleźć się roleta lub żaluzje. Należy mieć na uwadze, że nowoczesna stolarka okienna bywa bardzo różna. Z tego względu należy dokładnie zmierzyć wnękę okienną. Zajmujemy się kompleksową sprzedażą rolet w Krakowie, zaś nasza usługa obejmuje także dokonanie pomiarów. Jeżeli chcesz zamówić idealnie dopasowaną osłonę okienną, zapraszamy Cię do kontaktu.

Jaki rozmiar rolet lub żaluzji wybrać?

Jak już zostało wspomniane, aby wybrać odpowiedni rozmiar, musisz w pierwszej kolejności dokonać stosownych pomiarów. W tym celu sięgnij po centymetr krawiecki lub metrówkę. Przy życiu wybranej miarki zmierz wysokość oraz szerokość wnęki okiennej. Decydując się na rolety, do pierwszej wartości dodaj 10 centymetrów, do drugiej zaś od 10 do 20 centymetrów.

Nieco inaczej wygląda pomiar okna pod żaluzje. W tym przypadku również należy zmierzyć wnękę okienną. Do otrzymanej szerokości wystarczy dodać po 2 centymetry na stronę, zaś od wysokości należy odjąć taką samą wartość.

Pamiętaj, że powyższe wskazówki dokonywania pomiarów są jedynie poglądowe. Pod uwagę należy wziąć bowiem również wiele innych czynników, jak np. budowę okna, model osłony okiennej czy pożądany efekt.