Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Inspiracje i trendy. Pomysły na zadaszenie pergoli
22.02.2022

Inspiracje i trendy. Pomysły na zadaszenie pergoli

Pergola jest bardzo lubianym rodzajem zadaszenia. Wynika to z faktu, że może przybierać ona najróżniejsze formy, dzięki czemu idealnie spełnia oczekiwania inwestorów. Jeżeli planujesz wykonanie pergoli w swoim ogrodzie, zapoznaj się z poniższymi inspiracjami.

Jaki rodzaj pergoli wybrać?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że możliwości jest naprawdę wiele. Najważniejsze, aby dopasować styl pergoli do wyglądu całej nieruchomości. Wówczas całość stworzy spójną i estetyczną kompozycję, od której nie sposób oderwać wzrok. Zajmując się tworzeniem pergoli tarasowych w Krakowie, zawsze podkreślamy naszym klientom, że równie istotna jest jakość wykorzystywanych materiałów.

Można śmiało stwierdzić, że obecnie największą popularnością cieszą się pergole w stylu minimalistycznym. Ich urok tkwi w prostej konstrukcji, która idealnie współgra z najróżniejszymi rodzajami nieruchomości. Co istotne, mogą być one dodatkowo ozdabiane efektowną roślinnością oraz oświetleniem.

Należy zaznaczyć, że rozróżniamy pergole wolnostojące oraz w wersji przyściennej. Wybór powinien być uzależniony od preferencji inwestorów. Słowem, w tym przypadku nie ma złych decyzji. Pergola przyścienna jest niejako przedłużeniem tarasu, a dodatkowo stanowi schronienie w upalne lub deszczowe dni. Pergola wolnostojąca świetnie prezentuje się w głębi ogrodu, tworząc nowoczesną odsłonę dawnych altanek.

Jakie pergole są obecnie modne?

Obecnie prym wiodą stonowane, klasyczne odcienie, takie jak czerń, brąz, szarość oraz biel. Takie barwy nie dominują wyglądu nieruchomości, a jedynie sprytnie uzupełniają jej design. Jeżeli chodzi o samą konstrukcję najchętniej wybieranych pergoli, to w tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy decydują się na klasyczną budowę, inni uzupełniają ją o zabudowę ścian, późniejszą rozbudowę czy też zmianę kąta nachylenia.

Jeżeli chcesz zainwestować w ten rodzaj zabudowy tarasu, zapraszamy Cię do kontaktu. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszelkie nurtujące Cię pytania, a także zaproponują najdogodniejszą opcję.