Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nie tylko ochrona przed słońcem. O markizach jako elemencie dekoracyjnym
14.02.2022

Nie tylko ochrona przed słońcem. O markizach jako elemencie dekoracyjnym

Markizy od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego! Ten niepozorny rodzaj zadaszenia to nie tylko funkcjonalny gadżet. Okazuje się, że coraz więcej osób wykorzystuje go także w celach dekoracyjnych.

Po co montuje się markizy?

Pierwsze promienie wiosennego słońca zdecydowanie zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Nieco inaczej jest jednak latem, gdy temperatura sięga nawet 30 stopni Celsjusza. Wówczas upały są na tyle uciążliwe, że nikt nie ma ochoty wygrzewać się na słońcu. Nie oznacza to jednak, że okres wakacyjny trzeba przeczekać w domu.

Markizy można zamontować zarówno na tarasie, jak i na balkonie. Wówczas po ich rozłożeniu tworzy się cień, który umożliwia komfortowy wypoczynek. Materiał dodatkowo odbija promienie słoneczne, dzięki czemu temperatura pod zadaszeniem jest niższa. Co istotne, markizy chronią także przed deszczem. Oznacza to, że pomimo opadów nadal można spędzać czas na świeżym powietrzu.

Markizy – praktyczność i estetyka w jednym

Markizy to jednak nie tylko duże udogodnienie podczas wakacyjnych upałów. Tworząc zadaszenia tarasów w Krakowie, wykorzystujemy najróżniejsze poszycia w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu każdy może dostosować wygląd markiz do swoich indywidualnych preferencji oraz wizji. Taka osłona świetnie uzupełnia design nieruchomości, podkreślając tym samym jej charakter.

Można powiedzieć, że możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone. Poszycie markizy może wtapiać się w styl budynku lub efektownie z nim kontrastować. Ten rodzaj zadaszenia sprawia wrażenie przytulności, tworząc przyjemny, domowy klimat. Dotyczy to zarówno markiz tarasowych, jak i balkonowych.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że niezwykle istotna jest jakość poszycia, jak i całego systemu rozkładającego. Nawet najpiękniejszy balkon czy taras straci na uroku, jeżeli umieści się na nich osłonę z nieestetycznego materiału. Jeżeli jesteś zainteresowany montażem markiz, zapraszamy Cię do kontaktu. Wspólnie stworzymy efektowne zadaszenie w Twoim domu lub mieszkaniu.