Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Co wziąć po uwagę przy wyborze markizy?
30.08.2022

Co wziąć po uwagę przy wyborze markizy?

Markizy to jeden z najchętniej wybieranych elementów wyposażenia tarasów. Co ciekawe, coraz częściej osłaniają one także balkony w blokach mieszkalnych. Nic dziwnego, bowiem to banalnie prosty i atrakcyjny cenowo sposób na ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Zanim jednak dokonasz zakupu, dowiedz się, co musisz wziąć pod uwagę, aby być w pełni zadowolonym z podjętej inwestycji.

Na co zwrócić uwagę, kupując markizy tarasowe lub balkonowe?

Zupełną podstawą okaże się wybór umiejscowienia przyszłego nabytku. W niektórych przypadkach, ze względu na specyfikę ustawienia tarasu lub balkonu, może okazać się, że dla pełni komfortu potrzebne będą dwie markizy. W tym kontekście równie ważne jest to, czy do wybranego miejsca ma dostęp wiatr. Jeżeli tak, konieczne okaże się zainwestowanie w solidną konstrukcję, która wytrzyma podmuchy.

Oczywiście wartozastanowić się także nad sposobem rozwijania markizy. Możesz wybrać sterowanie przy użyciu pilota, czyli automatyczne, bądź manualne. W pierwszym przypadku użytkowanie jest łatwiejsze, gdyż wystarczy jedno kliknięcie, by otworzyć lub złożyć konstrukcję. Automatyka najczęściej posiada funkcję samodzielnego składania w przypadku opadów lub wichury. Trzeba mieć jednak na uwadze, że będzie to większy koszt.

Wykonując markizy balkonowe w Krakowie, zawsze podkreślamy naszym klientom, że duże znaczenie ma jakość poszycia. To właśnie tkanina wystawiona jest na promieniowanie słoneczne oraz inne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Z tego względu kluczem do sukcesu okaże się jej wzorowa odporność. Dzięki temu markiza zachowa swoje pierwotne piękno na wiele lat.

Pamiętaj, aby dostosować wygląd markizy do stylu nieruchomości, przy której ma zostać zamontowana. Chodzi tu przede wszystkim o jej kolorystykę oraz budowę. Wówczas całość stworzy spójną, urzekającą kompozycję. Jeżeli poszukujesz wysokiej klasy markizy, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasi pracownicy pomogą Ci wybrać taki model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.